Про те, як написати курсову роботу замислюється кожен студент. Це завдання виконують всі студенти чи учні вищих навчальних закладів України та навіть середньо спеціальних навчальних закладів, незалежно від форми навчання та спеціальності. Написання курсової роботи для студентів є їхнім головним болем, адже в самій назві цього типу роботи зображено сам його зміст, закріплюються і перевіряються знання з цілого курсу, при цьому, як правило, курсові пишуться з профільних дисциплін. Цим і зумовлена важливість успішного проходження цього етапу навчання, несвоєчасна здача роботи легко може послужити причиною відрахування з навчального закладу, і, якщо при здачі іспиту або заліку можна сподіватися на щасливий розклад, то до питання підготовки курсової роботи потрібно підходити дуже серйозно.
Декілька спостережень – Як написати курсову?
Курсова дослідна робота являє собою один з важливих етапів навчання тому, що полягає в самостійному науковому дослідженні студентом певної теми дисципліни. Проте, як написати курсову роботу, якщо студент ще не зустрічався з даним видом наукової роботи.
Більше того, багато викладачів навіть не показують прикладів курсових студентам. І як після цього вони зможуть написати кращу роботу з кращих, якщо навіть немає з чим порівняти і не відомо як їхня робота оцінюватиметься перед іншими. У магістратурі курсова робота може називатися науково дослідницькою роботою, але суті справи це не міняє.

Мета написання курсової роботи зазвичай полягає у закріплення студентом знань за пройдений курс, отриманих в ході навчального процесу з пройденого предмету. Завдяки такій роботі викладачеві легше перевірити якість отриманих студентом знань та здатність застосовувати ці знання в житті, в подальшій науці тощо.
Дізнайтеся вартість написання курсової роботи прямо зараз!
Теми курсових робіт затверджуються на відповідній кафедрі, доводяться до відома студентів, де вони, як правило, вибирають собі ту тему, які їм до вподоби. Якщо студент був відсутній протягом навчального процесу, тоді викладач може дати йому персональну тему, звісно якщо буде обґрунтована його попередня відсутність. Буває що теми роздають по списку без права вибору. Але завжди можна спробувати домовитися замінити тему, якщо вона вам зовсім не подобається.
Приклад курсової роботи
Завдання в курсовій роботі може відрізнятися в залежності від того, за якою спеціальністю і на якому курсі навчається студент. Іноді вимоги диктують необхідність проведення повноцінного наукового дослідження, а іноді досить опрацювання тільки теоретичного матеріалу.
Наприклад, курсова робота з психології студента першого курсу може складатися тільки з теорії, а його майбутні колеги зі старших курсів повинні провести незалежне дослідження.
Як ви уже можливо здогадуєтеся, курсова робота зазвичай містити:
- титульний лист курсової;
- зміст;
- вступ до курсової;
- основна частина ;
- практичну частину;
- висновок;
- список літератури ;
- додатки.
Давайте нагадаємо собі основні етапи написання курсової роботи, бо структура завжди допомагає краще орієнтуватися. Найчастіше виконання курсового завдання передбачає проходження декількох етапів.
1. Підготовчий етап в написанні курсової
Можливість самостійного вибору наукового керівника велика удача для студента, бо дуже важливо бути з ним на одній хвилі, це дозволить заручитися його повною підтримкою, що дуже важливо для студента. Крім того, у кожного викладача існує кілька профільних тим, і добре, якщо вони також цікаві студенту.
Лайфхак для студента: запорука успіху здачі курсової роботи полягає в тому, щоб підійти до наукового керівника для обговорення деталей курсової роботи відразу, навіть якщо в планах немає приступити до роботи найближчим часом. Таким чином, можна показати свою зацікавленість і серйозний настрій.
2. Складання плану як написати курсову
Перше що потрібно зробити, отримавши тему курсової роботи, це підібрати та вивчити літературу по темі. Про те, як знайти літературу для будь-якої наукової роботи читайте наші рекомендації:
- на перших порах краще користуватися готовими роботами авторів, які є визнаними в темі, яку ви досліджуєте, посилання на роботи яких зустрічаються часто, або можете запитати на кафедрі;
- без сумніву можна використовувати списки літератури з монографій, дисертацій та інших серйозних наукових досліджень безкоштовно, бо ці роботи пишуться фахівцями високого рівня, а перевіряють їх досвідчені експерти в даній темі, тому ви будете мати уявлення що таке якісна робота;
- дуже критично ставтесь до інформації з інтернету, звертайте увагу на репутацію сайту, на якому викладена інформація, рекомендуємо відвідувати державні сайти, там ви знайдете більш достовірну інформацію;
- необхідно навчитися відокремлювати наукові публікації від ненаукових, нові ідеї або погляди на досліджувану проблему, які не створені виключно для розваги читача, а спонукають задуматися;
- звісно користуйтесь також платними джерела інформації, адже наука не стоїть на місці і теорії постійно розвиваються, багато концепцій навіть п’ятирічної давності актуальні і тепер.
По суті курсова це та ж сама дипломна, тільки в три рази менша за обсягом, і частіше за все, дипломна робота пишеться на підставі курсових, тому якісне дослідження та опис цих етапів дозволить заощадити свій час в майбутньому. Далі необхідно скласти зміст курсової роботи і узгодити його з науковим керівником.
Лайфхак для студента: багато серйозних і корисніих наукових робіт публікуються на платних сайтах. Однак більшість ВНЗ готові надати своїм студентам їх безкоштовно в своїх читальних залах. Користуйтесь цим!
3. Підбір джерел і складання списку літератури
Як правило, викладач вручає своєму студенту список рекомендованої літератури. Але так як однією з цілей курсової роботи є навчити студента проводити самостійні наукові дослідження, то частину джерел доведеться шукати самостійно.
Нажаль, для наукової роботи не підходять реферати з інтернету. Доводиться шукати серйозні наукові праці, багато з яких відсутні у відкритому доступі в мережі, тому слід готуватися до подорожі в наукову бібліотеку. Однак дещо можна знайти і перебуваючи вдома за комп’ютером.
Що важливо: то це те, що у багатьох ВУЗах потрібно використовувати джерела іноземною мовою. Не варто бездумно вставляти в список першу кращу працю, яка випадково попалася в примітках якої-небудь монографії, а раптом це рідкісне видання, де немає перекладу українською мову. Краще використовувати книги, які є можливість хоча знайти в перекладі.
4. Ну і власне саме написання курсової роботи
Отже, після узгодження теми роботи і джерел, на підставі яких вона може бути написана, можна приступати до самого відповідального етапу курсової роботи – написання. Воно, в свою чергу, повинен складатися з декількох кроків. Як же написати курсову роботу самостійно? Як правильно написати курсову роботу – читайте далі покрокові інструкції.
- Крок №1. Написання вступу до курсової. У цьому розділі необхідно описати актуальність роботи, ступінь її розробки, методи дослідження та інше.
- Крок №2. Написання основної частини курсової. Основна частина роботи повинна містити 2, 3 глави, які досить ґрунтовно розкривають тему курсової. Кожну главу необхідно розділяти на кілька параграфів. Бажано, щоб кожна глава мастила однакову кількість параграфів. Необхідно виділяти основні тези, кожен з яких повинен містити доказову базу. Матеріал необхідно викладати послідовно і лаконічно, щоб одне питання логічно випливало з іншого. Весь теоретичний матеріал повинен бути унікальним, тобто викладеним своїми словами, бо він проходитиме перевірку на плагіат. В іншому випадку робота буде визнана неунікальною і буде не допущена до захисту. При цьому в різних ВУЗах, а іноді і на різних кафедрах одного навчального закладу, використовуються різні системи перевірки, тому краще відразу уточнити, яким сервісом перевірки буде користуватися Ваш науковий керівник.
- Крок №3. Виконання практичної частини. Так, для інженерів, креслення, виконані за допомогою програми AutoCAD, ArchiCAD та інших програм, для математиків, програми MathСad, Maple та інші, для бухгалтерів – це аналіз фінансової діяльності підприємства, часто використовується програма 1С та інші.
- Крок №4. Написання висновку курсової роботи (формулювання коротких, але логічних висновків), підсумки вирішення поставлених завдань, проаналізованих і вирішених в роботі, опис того, який внесок внесла курсова робота в сучасну науку.
- Крок №5. Оформлення списку використаних джерел. Інформацію про те, як правильно оформити список літератури в курсовій роботі ви знайте в інтернеті, шукайте актуальну інформацію або питайте у наукового керівника.
- Крок №6. Оформлення додатків. В додаток виносяться графічні, табличні, ілюстраційні матеріали курсової роботи. Додатки в курсовій, як правило, не нумеруються. Більш докладно про те, як правильно працювати з цим додатками питайте наукового курівника.
- Крок №7. Перевірка курсової роботи викладачем, виправлення недоліків. Про те, що може стати причиною незадовільної можна передбачити наперед давши прочитати вашу курсову нашим авторам. Послуга вичитування та корегування курсової роботи також актуальна і доволі затребувана, оскільки науковий керівник не завжди має час на Вас.
- Крок №8. Підготовка до захисту. Потрібно написати короткий, але чіткий конспект, який охоплює основні питання і проблеми теми курсової роботи. Не варто недооцінювати цей етап, часто від нього залежить 50% успіху проекту. Головне правильно оформити, структурувати та захистити свою роботу та бути впевненим.
Висновок щодо того як написати курсову роботу
Отже, написання курсової роботи доволі тривалий процес. Однак по мірі накопичення досвіду, ви будете краще розуміти, як цей процес буде займати у вас все менше і менше часу. Так що буде цілком реально написати курсову швидко та правильно з першого разу. Проте, краще все-таки не відкладати написання курсової на останній момент.
Якщо ж студент не впевнений, що він має в своєму розпорядженні час та сили на самостійне виконання курсової, то краще звернутися за допомогою до професіональних авторів. Це дозволить своєчасно здати курсову роботу, яка буде відповідати всім необхідним вимогам.
Отримайте розрахунок вартості курсової роботи
заповнивши форму на сайті!
Корисні посилання:
- Українська бібліотечна асоціація: www.ula.org.ua
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського: www.nbuv.gov.ua
- Зручний сайт пошуку найближчої бібліотеки: www.lib4you.org.ua