В цій статті мова піде про те, як правильно написати висновок до курсової роботи. Доволі часто у студентів виникають труднощі, коли їм доводиться сформулювати висновок, хоча і вся робота написана практично ідеально. Для більшості студентів просто незрозуміло, що слід писати у висновку до курсової роботи. Однак якщо ви дійсно хочете дізнатися про те, як потрібно писати висновок, ми спробуємо допомогти Вам в цьому питанні.
Як правильно написати висновок до курсової роботи?
Для того щоб правильно написати висновок курсової роботи, необхідно чітко уявляти собі, що взагалі являє собою курсова робота. Дану роботу можна умовно розділити на 3 частини: Вступ, Основна частина і Висновок. Як правило, всі курсові роботи містити ці три частини. До речі в школі швидше за все, вчать такому ж поділу роботи.
Тепер слід більш детально розібратися з кожною частиною окремо.
- Вступ. Тут слід написати те, про що саме ви хочете розповісти у всій роботі. Іншими словами, ви пишете приблизний план і зміст курсової роботи. У вступі прописуються всі дії, які Ви будете здійснювати в рамках даної роботи. У цій частині обов’язково потрібно написати яка мета написання курсової роботи.
- Основна частина. Що стосується основної частини, то тут від вас вимагається детально розписати те, чим ви займаєтеся, спираючись на завдання і цілі, поставлені у вступі. Головне завдання основної частини — втілення в життя поставленої мети курсової роботи. Коли ви виконаєте всі завдання, намічені у вступі, ваша курсова робота може вважатися завершеною. Тепер залишилося тільки підвести підсумки, або коротко описати все те, що ви робили і чого досягли. Короткий опис якраз і називається висновком, який можна вмістити на 2-3 сторінках.
- Висновок. Отже, висновки або висновок курсової роботи необхідно писати після того, як вже написана основна частина. Відомі випадки, коли студенти пишуть спочатку основну частину, а потім тільки починають думати над вступом. Це, звичайно, допустимо, але лише для тих студентів, які чітко знають, чого вони хочуть добитися по закінченню роботи, які завдання стоять перед ними.
Коли написати висновок для курсової роботи?
Таким чином, студенти складають вступ в голові, а потім записують його на папір. Якщо ви сумніваєтеся у своїй здатності тримати все пам’яті, весь план дій курсової роботи, то звісно краще почніть свою роботу саме з введення і запишіть всі необхідні пункти.
Виходить, що введення можна написати як до, так і після основної частини. Однак з висновком так не піде, висновок пишеться тільки після того, як Ви вже досягли якихось результатів, домоглися певних цілей і завдань, а це можна зробити після написання основної частини.
Для правильного написання висновку слід вибрати з усієї курсової роботи найважливіші і значущі моменти. Як уже було згадано вище, висновок не повинен займати більше 2-3 сторінок. Виходячи з цього, потрібно підбирати обмежена кількість матеріалу з основної частини роботи.
Як визначитися що слід брати для висновку, а що ні?
Раптом матеріал виявиться неважливим і непотрібним для викладача? Відповідь на таке питання можна написати, перечитуючи основну частину, і беручи з кожної частини невеличкий матеріал. наприклад:
- Із вступу можна взяти мету і завдання курсової роботи
- З основної частини — кожен конкретний результат, досягнутий завдяки дослідженню
При цьому не потрібно переписувати слово в слово, потрібно просто своїми словами узагальнити результати дослідницької роботи. Перекажіть цей текст своїми словами, додайте деяку аналітичну інформацію із цифрами, зробіть уривок унікальним. Щоб не говорити багато зайвих слів, ми наведемо приклад одного висновку, і покажемо на практиці, як можна підкоригувати один і той же текст, щоб він виглядав краще і не викликав запитань у викладача.
Приклад висновку в курсовій роботі
Зараз ви побачите яскравий приклад того, як можна правильно написати закінчення курсової роботи. Сама робота пов’язана з акціонерними товариствами.
Невелика частина з вступу:
“… Головною метою даної курсової роботи є огляд і дослідження загального принципу роботи акціонерних товариств. За допомогою наукових досліджень необхідно з’ясувати, як влаштований робочий процес підприємств, які правові форми використовуються.”
Отримані в результаті дослідження дані стануть незамінним інструментом в розумінні правової точки зору бізнесу в цілому, однією зі структурних одиниць якого і є акціонерні товариства. Для досягнення цієї мети необхідно поставити завдання, які допоможуть ретельно вивчити дане питання:
- Поняття акціонерне товариство. Спочатку слід визначити загальні положення акціонерних товариств, розкрити це поняття, позначити всі, пов’язані терміни.
- Види акціонерних товариств. На основі вивченого матеріалу необхідно досліджувати всі можливі види акціонерних товариств. Розрізняють відкриті і закриті акціонерні товариства. На завершальній стадії розкриття цього завдання слід визначити спільні та відмінні риси існуючих видів, важливих повідомлень в сучасному бізнес-співтоваристві.
- Створення, розробка і ліквідація акціонерних товариств
Маючи даний матеріал, ми переробляємо його, і пишемо з урахуванням до роботи наступне:
” … Акціонерні товариства широко поширені не тільки в Україні, але і в багатьох інших країнах світу. Звичайно, обсяг цієї курсової роботи не дозволяє докладно розповісти про всі аспекти функціонування і роботи цілих інститутів акціонерних товариств. Однак, виходячи з поставлених завдань, виявилося можливим розкрити загальні принципи роботи акціонерних товариств, як організаційно-правової форми різних підприємств.
На початковому етапі вдалося повністю розкрити базові поняття, терміни, пов’язані з акціонерними товариствами. На основі отриманого матеріалу були визначені подібності та відмінності між видами акціонерних товариств. Для повного розкриття поставленої мети, автором даної курсової роботи було розглянуто важливе питання про процес діяльності акціонерних товариств — від їх створення до можливої ліквідації. Також було порушено питання про статут акціонерного товариства, який є головним документом організаційно-правової форми … “
Тепер ви бачите, що в написанні висновку немає нічого складного. Ви просто своїми словами переказує те, що було написано у вступі. При цьому ви пишете не те, що збираєтеся зробити, а то, що вже успішно виконали. Такі ваші дії не будуть вважатися помилкою, і не будуть викликати критику з боку викладача. Більше того, до подібної маніпуляції вдаються більшість письменників, які в кінці книги нагадують читачеві про те, з чого все починалося.
Тепер слід привести в приклад уривок, написаний в основній частині дослідницької роботи:
” … У процесі роботи акціонерного товариства одним з важливих і обов’язкових елементів вважається загальні збори акціонерів. Відповідно до нинішнього законодавства, збори повинні проходити не рідше, ніж один раз на рік. У тому випадку, якщо скликання зборів відбувається два або більше разів на рік, то це може наштовхнути на думку, що у суспільства існують серйозні труднощі в певній сфері роботи, які вимагають негайного обговорення і винесення конкретних кроків для виправлення ситуації. …”
Той же матеріал тепер описуємо в висновку:
” … Слід розуміти, що система корпоративного управління в країні має охоплювати не тільки успішну діяльність акціонерного товариства та отримання ним поточного прибутку, а й створення ефективних внутрішніх управлінських структур. Головне завдання таких структур полягає в тому, щоб вести успішно бізнес не тільки на даному етапі, але і з перспективою на майбутнє, що сприятиме економічному зростанню і залученню інвестицій …”
Ось таким чином і складається висновок для будь-якої курсової роботи. Тепер ви знаєте, як це правильно зробити, тому можете негайно приступати до якісного і швидкого завершення своєї дослідницької роботи.