Як писати твори різних типів, подолати страх чистого аркуша, незнання з чого почати, або якщо ти не любиш писати твори, але щось написати потрібно.
Як почати писати твір?
Чистий аркуш — це перша проблема, з якою стикається будь-яка людина при написанні тексту. А ти візьми собі за правило що, перший аркуш буде твій робочий, а твір ти почнеш писати з другого. Звісно, вступ являється відповідальною і досить складною частиною роботи над твором. Виконання певних дій, викладених нижче, може доволі полегшити це завдання.
Крок 1. Обміркуй тему
Насамперед необхідно зрозуміти, що потрібно розповісти у тексті? Яку думку ти хочеш донести словами, як саме потрібно виразити та описати почуття. Для цього перш за все потрібно усно поміркувати (3-5 хв) та записати собі питання по темі. Також часто наші автори дають пораду занотовувати все що спаде на думку, та записати короткі тези. Після того, коли думка сформована, спробуй конкретизувати твою думку та підібрати правильні слова.
Крок 2. Вивчи контекст
Часто для написання твору можуть знадобитися додаткові відомості. Наприклад, якщо твір задано за мотивами літературного твору, переконайтеся, що ти не тільки прочитав його, але й уявляєш собі всі особистість про автора та епоху, в яку він тоді писав той твір. Ця інформація стане приводом для роздумів, які можна пізніше показати у твоєму творі.
Крок 2. Сформуй структуру
Будь-який твір складається з структури: вступу, основної частини та висновків. У вступі читача зазвичай знайомлять із темою. Як правило, воно займає трохи більше ніж 20% тексту. В основній частині заявлена тема має бути повністю розкрита та роз’яснена. У висновку підбиваються підсумки. Його обсяг не повинен перевищувати 20%.

Однак, залежно від типу твору, його структура може відрізнятися. На шкільних уроках літератури зустрічаються три основних види творів, кожен із яких вимагає індивідуального підходу.
План твору найкраще будувати за такою моделлю:
- Предмет твору. Якщо твір про реальну людину, то тобі необхідно написати, хто ця людина, коли жила і чим прославився, якщо про персонажа — позначити її роль у сюжеті.
- Ознаки предмета твору. У другій частині слід розповісти про зовнішність та характер людини чи персонажа або описати ознаки предмета чи явища. Важливо, щоб ти не просто перерахував властивості, але виділив особливості, які відрізняють предмет опису, розповів, як вони проявляються і на що впливають.
- Думка про предмет твору. Тут можна розповісти, які відчуття та асоціації викликає предмет твору. Можна провести паралелі з літературними творами та подіями з життя.
- Наприкінці цієї частини слід висловити особисте ставлення до предмета твору. Якщо тобі не подобається герой, персонаж чи подія, ти має повне право написати про це. Головне — повністю аргументувати свою позицію, тобто пояснити чому ти так думаєш.
- Висновок. Остання частина твору має містити короткий висновок з вищевикладеного. Дай відповіді на запитання: яке значення для життя людей чи сюжету мають індивідуальні особливості предмета твору.
Що таке твір простими словами
Твір – це міркування на задану тему, виклад своїх емоцій та думок у текстовому вигляді стосовно якоїсь теми. Знаєте чому твори пишуть із початкових класів? Це все для того, щоб всі люди могли легко виражати свої думки чи донести свою позиція в суспільстві. Уявіть собі, наскільки депутатові потрібно мати розвинену уяву, щоб доступно для всіх описати майбутній законопроєкт.
Оскільки дитина легко формує свою думку, її ще змалку вчать записувати її, щоб не забути, або щоб пізніше вдосконалити. Спочатку це описи картин чи виду з вікна. У середній школі підліткам пропонують проаналізувати літературні твори та поміркувати на вічні теми: дружба та любов, життя та смерть, вибір професії, тощо.
Школярі пишуть твори не лише з літератури. Також популярними темами є історія, іноземні мови, сучасні технології. Хороше володіння письмовою мовою замінне не тільки в навчанні – надалі ця навичка може стати конкурентною перевагою в роботі та навіть основним джерелом заробітку (журналістика, копірайтинг, ведення блогу). Задумайтесь над цим!
У цій статті ви знайдете покроковий посібник з написання творів різних типів, а також універсальні поради, які допоможуть тобі створювати лаконічні та цікаві тексти, які буде цікаво читати.
Як писати шкільні твори:
Як написати твір міркування?
Така форма навчального твору, як правило, передбачає написання твору на вільну, не обов’язково за літературним твором, тему у вигляді невеликої розповіді своїми словами з міркуванням на задану тему твору, наприклад “Моя улюблена пора року”, “Наша планета – Наш дім” і т.п.
Як написати невеликий твір у вигляді розповіді?
Міні-твір у вигляді невеликої розповіді на тему називається есе. У художній літературі есе найчастіше має емоційну, чуттєву передачу настрою пейзажу чи події, яка описується. Головна особливість есе – вільний виклад думок і почуттів, відповідь на поставлене запитання у досить невеликому обсязі тексту.
Як написати твір за картиною художника?
Опис картини має на увазі розкриття теми сюжету твору. Важливо звернути увагу на кожну деталь для повного представлення дії, сюжету чи пейзажу: що хотів показати художник через картину.
Як підготувати повідомлення на тему?
Повідомлення є коротким викладом безпосередньої суті. І тут завжди є чітка тема, і навіть повністю відсутня художня цінність твору. Повідомлення короткі, але слова в них сильно емоційні, ті які викликають увагу чи зацікавленість.
Як написати твір на лінгвістичну тему?
Такі твори пов’язані з мовою і мають форму міркування, що розкриває сенс певного висловлювання відомих людей, наприклад – багато українських слів самі по собі випромінюють цікавість.
Як написати порівняльну характеристику двох героїв?
У творах на тему літературного твору часто доводиться вдаватися до написання порівняльної характеристики героїв. Часто у цій ролі порівняння виявляються головні герої, зазвичай двоє і з різними характерними рисами, це може бути характер, вік, соціальне становище тощо. Тому важливо дати характеристику кожному герою та зуміти наміри героїв у сюжеті твору.