SSD використовується не лише для зберігання даних, але в першу чергу для швидкості читання/запису, що полегшує такі дії, як завантаження та ігри.
Якщо ви купуєте SSD на 128 Gb, це, очевидно, досить низька ємність для чогось, що діє як ваш вторинний накопичувач, але що ви отримуєте за цей компроміс, це шалена швидкість вводу-виводу та все інше. детальніше на https://allo.ua/ua/ssd-nakopiteli/ob_em_pamjati-128_gb/.
Крім того, той факт, що SSD не мають рухомих частин, робить їх довговічнішими. Кажуть, що підключення SSD до старої машини буквально вдихає в неї нове життя з точки зору величезного збільшення продуктивності.
Однак, якщо ваша головна турбота — об’ємне зберігання даних, то твердотільні накопичувачі можуть не підійти.
Хоча жорсткі диски набагато повільніші, вони мають набагато більшу ємність для зберігання даних за невелику частку ціни SSD. Теоретично вартість SSD на 128 Gb може бути рівною або навіть трохи вищою, ніж HDD на 1 ТБ.
Тепер, якщо у вас є такі гроші, щоб витратити щось на кшталт 1 ТБ SSD, тоді, очевидно, вибирайте SSD, але оскільки ви згадали 128 Gb, я вважаю, що ваш бюджет обмежений, у такому випадку вам потрібно визначити, що є вашим пріоритетом є – великі обсяги зберігання даних або швидкі операції введення-виведення.
Для першого використовуйте жорсткий диск (бажано 7200 об/хв, наприклад WD Blue або WD Black). Якщо це останнє, вибирайте SSD (бажано NVMe SSD, як-от Samsung 960 Pro, але вони дійсно дорогі, тож, можливо, SSD на основі SATA III, як-от Samsung 850 Evo чи щось подібне)
Чи краще мати SSD на 128 Gb чи жорсткий диск на 500 Gb?
Так чи ні залежить від різних факторів і аспектів.
SSD і жорсткий диск менш схожі з точки зору зручності використання та технології, але вибір між ними насправді залежить від потреб користувача/споживача.
Отже, наскільки вартий інструмент або пристрій, залежно від того, як він оцінюється та розраховується, залежить від багатьох факторів, таких як критичність, ризик, вартість, швидкість, розмір, довговічність, технологія, продуктивність, довговічність, площа, використання, термін зберігання , уподобання користувача, рівні комфорту, обмеження тощо.
Зберігаючи сотні ГБ даних, портативність, місткість і швидкість читання/запису/перезапису мають найбільше значення.
Далі — довговічність/термін придатності носіїв інформації та використовувана технологія.
Немає потреби згадувати, що найбільше цінує дані.
Отже, виберіть те, що найважливіше, зокрема дані, і розмістіть їх у потрібному місці.
Пам’ятайте про дублікат або три екземпляри, якщо потрібно зберігати найцінніші дані.
Якщо конкретно відповісти на запитання, розмір пам’яті, швидкість і довговічність роблять вибір відносно простішим або складнішим, залежно від потреб користувача.
Завдяки більшому об’єму пам’яті та довговічності жорсткий диск є кращим вибором, ніж SSD.
Завдяки вищій швидкості та фізичному розміру чи площі пристрою зберігання даних SSD є кращим вибором, ніж жорсткий диск.
Коли справа доходить до вартості, дані мають найбільше значення, наступне – довговічність або термін придатності носія (накопичувач чи SSD) і, нарешті, розмір пам’яті.
Якщо потрібно зберігати більше даних, очевидно, жорсткий диск (500 ГБ) є найбільш кращим, тоді як SSD має на 75% менше (128 ГБ) місця, але з вищою швидкістю запису.
Що стосується ціни, то вартість твердотільного накопичувача є відносно вищою, ніж вартість жорсткого диска, враховуючи кращу швидкість і продуктивність, але з точки зору довговічності та вартості жорсткий диск є очевидним переможцем над твердотілим накопичувачем.
Також слід враховувати обмеження кожної технології, якщо SSD не є явним переможцем порівняно з жорстким диском, незважаючи на інші переваги.